Mr. Golf |
Name |
Year |
School |
Eric Wohsield |
12 |
Brighton |
Super Team |
Name |
Year |
School |
Derek Arnett |
12 |
Hartland |
J.J. Beckstrom |
11 |
North Muskegon |
Del deWindt |
12 |
Cranbrook Kingswood |
Eric Jorgensen |
12 |
Big Rapids |
Dave Lubnik |
12 |
Bloomfield Hills Lahser |
Andy Matthews |
12 |
Forest Hills Central |
Charlie Schaefer |
12 |
Detroit Country Day |
Eric Wohlfield |
12 |
Brighton |
Division 1 All-State Team |
Name |
Year |
School |
Tom Brayton |
12 |
Traverse City Central |
Scott Carlton |
11 |
Brighton |
Andrew Chapman |
12 |
Grand Blanc |
Mike Graybeal |
11 |
Hartland |
Chris Kellogg |
11 |
Traverse City Central |
Chris King |
12 |
Walled Lake Western |
David Nichols |
10 |
Rochester Adams |
Adam Peters |
12 |
Detroit Catholic Central |
Steve Polanski |
11 |
Stevenson |
Rob Tighe |
10 |
Traverse City West |
Adam Walicki |
12 |
Saline |
Chris Whitten |
12 |
Rockford |
Division 1 All-State Team Honorable Mention |
Name |
Year |
School |
Nick Abbruzzese |
11 |
Okemos |
Michael Beether |
12 |
Waterford Mott |
John Burnside |
12 |
Grand Blanc |
Andrew Calcutt |
11 |
Traverse City Central |
Adam Dahl |
12 |
Ann Arbor Pioneer |
Mike Dean |
11 |
Traverse City Central |
Glen Desgranges |
11 |
Ionia |
Brock DeSmit |
12 |
Jenison |
Chris Howard |
12 |
Adrian |
Dan McClure |
12 |
Troy |
Allen Mitchell |
12 |
Clio |
Chuck Neal |
12 |
Hartland |
Lee Pescia |
12 |
Lake Orion |
Bob Schultz |
12 |
Clarkston |
Division 2 All-State Team |
Name |
Year |
School |
Roy Adair |
12 |
Marshall |
Eric Cowles |
12 |
Perry |
Zeke Fletcher |
12 |
Wayland Union |
Nate Fritz |
11 |
South Haven |
Sean Geistler |
12 |
Goodrich |
Steve Jones |
10 |
Powers Catholic |
Andrew Klein |
10 |
Cranbrook Kingswood |
Casey Lubahn |
11 |
Cedar Springs |
Jerry Marogil |
12 |
East Grand Rapids |
Chris Pomy |
11 |
Tecumseh |
Mark Sauve |
12 |
Powers Catholic |
Scott Strickland |
9 |
Cranbrook Kingswood |
Jim Wisinski |
9 |
Forest Hills Northern |
Division 2 All-State Team Honorable Mention |
Name |
Year |
School |
Joseph Helminski |
12 |
Manistee |
Dan Page |
12 |
Jackson Northwest |
K.C. Scott |
12 |
Gull Lake |
Adam Seifert |
10 |
Thornapple-Kellogg |
Ryan Spohr |
10 |
Tecumseh |
Steve Strickland |
11 |
Cranbrook Kingswood |
Josh Sturm |
12 |
Thornapple-Kellogg |
Division 3 All-State Team |
Name |
Year |
School |
Brian Clark |
11 |
Schoolcraft |
Bo Cochrane |
12 |
Michigan Center |
Everett Leaonard |
11 |
South Haven |
Nathan Mogren |
12 |
North Muskegon |
Ryan Mouw |
12 |
Muskegon Catholic Central |
Pete Purcell |
12 |
Nouvel Catholic Central |
Chad Tate |
12 |
Cass City |
Rawley Weaver |
12 |
Brown City |
Division 3 All-State Team Honorable Mention |
Name |
Year |
School |
Joey Beyer |
11 |
Freeland |
Ken Burgess |
11 |
Grand Rapids Baptist |
Nick Gilpin |
12 |
Hanover Horton |
Keith McLean |
12 |
Notre Dame Prep |
Chad Scott |
12 |
Schoolcraft |
Dan Urban |
12 |
Glen Lake |
John Zang-Bodis |
12 |
Harbor Beach |
Division 4 All-State Team |
Name |
Year |
School |
Nick Bachinski |
12 |
Manistee Catholic Central |
David Garret |
11 |
Mt. Pleasant Sacred Heart |
Casey Gascho |
11 |
Fairview |
Brendan Harrington |
11 |
Waterford Our Lady of the Lakes |
Aaron Hillman |
12 |
Waterford Our Lady of the Lakes |
Mike Wright |
12 |
Freedom Baptist |
Division 4 All-State Team Honorable Mention |
Name |
Year |
School |
Carl Matter |
12 |
Bloomfield Hills Roeper |
Ryan Riley |
9 |
Portland St. Patrick |
Eric Shark |
10 |
Bay City Saints |